کلاهک پرچ

 هنگام انتخاب میخ‌پرچ‌ها باید به جنس قطعهٔ کار توجه کرد و متناسب با آن‌ها میخ‌پرچ‌هایی با قطر و جنس در فاصله‌های مناسب انتخاب نمود. توصیه می شود که جنس میخ‌پرچ و قطعه‌کار مشابه هم باشند و يا پوششي روي قطعه ها باشد تا با ميخ پرچ خوردگي ايجاد نكند، مثلاً برای اتصال ورق‌های مسی بهتر است از میخ‌پرچ‌های مسی استفاده کنیم؛ برای اتصال قطعات فلزی میخ‌پرچ آلمینیومی معمولاً مناسب و رایج است؛ ولی اگر قرار باشد از میخ‌پرچ آلمینیومی برای اتصال یک قطعهٔ فلزی به یک قطعهٔ نرم یا شکننده استفاده کنیم (مثلاً در صندلی مدارس) بهتر است قطعهٔ نرم را روی کار قرار دهیم یا پشت قطعهٔ نرم از واشر استفاده کنیم، همچنین در این موارد استفاده از میخ پرچ های سر پهن(که به آن‌ها میخ‌پرچ‌های واشرسرخود، واشردار یا گل‌پهن نیز گفته می شود) مفید خواهد بود. محصولات شرکت متحد پرچ با آلیاژهای مس ،برنج ،فولاد ،آلومینیوم و استیل طبق سفارش مشتری تولید می شود.

 انتخاب ميخ پرچ مناسبی كه دارای استحكام كافي باشد، از اهميت بسزائي برخوردار است . براي دست یابی به بهترین کارایی ، با در نظر گرفتن مقاومت كششي و برشي محصول مورد نظر مي توان ميخ پرچ مناسب را جهت اتصال انتخاب كرد.

متحد پرچ

کلاهک ها خود در انواع متنوعی تولید می شوند که می توان به کلاهک سرعدسی، کلاهک سرخزینه و یا کلاهک سرپهن اشاره کرد. با کلیک بر روی هر کدام می توانید توضیحات مختصری درباره آن ها را مطالعه فرمایید.

انواع کلاهک پرچ