پرچ لوله ای

پرچ های لوله ای از یک طرف دارای کلاهک و از طرف دیگر میله ای لوله ای شکل هستند. کلاهک این نوع پرچ ها در انواع مختلفی از جمله کلاهک سرگرد، کلاهک سرتخت و کلاهک سر خزینه موجود می باشند. جنس پرچ های لوله ای گاها از فولاد، آلومینیوم، برنج، مس و فولاد ضدزنگ می باشد. آبکاری و نوع پوشش پرچ ها در نهایت بستگی به نیاز کاربر و زمینه کاری مورد استفاده دارد.
پرچ های لوله ای اتصال دهنده های عالی و در عین مقرون به صرفه ای جهت اتصال قطعات کار به یکدیگر می باشند. بخش لوله ای پرچ ممکن است به صورت تنگ و یا آزاد(جهت مونتاژ لولا)، بسته به کاربرد، استفاده شوند. این نوع پرچ ها، اغلب برای پرس کردن و چسباندن موادی از جمله چرم، پلاستیک، پارچه و ... مورد استفاده قرار می گیرند و نیازی به سوراخ کاری و ایجاد حفره قبل از پرچ کاری نیست.

پرچ لوله ای سر تخت متحد پرچ

پرچ لوله ای سر تخت

پرچ لوله ای سر خزینه متحد پرچ

پرچ لوله ای سر خزینه

پرچ لوله ای سر گرد متحد پرچ

پرچ لوله ای سر گرد

طول لوله پرچ می بایست آنقدر زیاد باشد تا بتواند از درون قطعه کار عبور کرده و به میزان کافی از قطعه کار بیرون بماند تا بتوان عملیات پرچ کاری را به درستی انجام داد. میزان سفتی اتصال پرچ شده توسط نیروی وارد شده بر انتهای پرچ فشرده شده بدست می آید و به راحتی می تواند تنظیم گردد. 

از مزایای استفاده از پرچ های لوله ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در طول فرآیند تولید، تقریبا هیچ ضایعاتی تولید نمی شود.
  • به راحتی جهت اتوماسیون قابل تطبیق است.
  • جایگزینی ارزان قیمت و مقرون به صرفه برای اتصال دهنده های رزوه دار می باشد.
  • پرچ های با طول زیاد می توانند به راحتی بدون خم شدن و یا خم کردن لوله پرچ مورد استفاده قرار گیرند.
  • اتصال دهنده ای دائمی با قدرت اتصال قوی


شرکت متحدپرچ تمامی سایزهای این نوع پرچ را به صورت خاص (حتی در سایزهایی غیر استاندارد) و در رنگ های متفاوت به بازار عرضه می نماید.